Sevgilisine Şiddet İddiasıyla Yargılanan Ozan Güven’den Uzun Süre Sonra İlk Açıklama

Ünlü oyuncu Ozan Güven, 2020 yılında kız arkadaşına şiddet uyguladığı gerekçesiyle davalık olmuştu. Güven, oyuna geldiği ve şiddet gördüğünü iddia ederek karşılıklı dava açmıştı. O zamandan beri hiçbir projede yer almayan Güven, uzun bir aranın ardından açıklamalarda bulundu. Ünlü oyuncu, İstanbul’dan taşındığı iddialarına da yanıt verdi.

Ünlü oyuncu Ozan Güven’in 2020 yılında eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı iddia edilmişti.

Deniz Bulutsuz, şiddet iddialarını doğrulamış ve oyuncu hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirmişti. Suçlamaların ardından Ozan Güven’e ”3 yıl 9 aydan 13 yıla kadar” hapis istemiyle dava açılmıştı.

Ozan Güven, oyuna geldiğini ve şiddet gördüğünü iddia ederek Deniz Bulutsuz’a karşılıklı dava açmıştı.

Görülen mahkemede Bulutsuz’un avukatı, oyuncunun ”Deniz Bulutsuz’un mahkemeye sunduğu bütün fotoğraflar photoshop” iddiasını hatırlatarak ”Celse arasında bir flash bellek sunmuştuk, dosyaya sunmuş olduğumuz fotoğrafları içermekteydi. Sanık Ozan Güven’in bu fotoğrafların gerçek olmadığına ilişkin beyanları vardı. Gerçek olup olmadığı, photoshop olup olmadığı şeklinde rapor alınmasını istiyoruz’ demişti.

Ozan Güven’in avukatı fotoğrafların araştırılması talebini ise reddetmişti.

Mahkeme ise Bulutsuz’un psikolojisine ilişkin adli tıp raporunun dönüşünün beklenmesine karar vermişti. Davanın ardından projelere ara veren Ozan Güven, o dönem rol aldığı diziden de ayrılmıştı.

Cem Yılmaz’ın geçtiğimiz günlerde Ozan Güven ile oynamayı özlediğini belirtmesi üzerine Güven, “ben de herkesi çok özledim” yanıtını verdi.

Ozan Güven, Etiler’deki bir mekan çıkışında 2. Sayfa programına açıklamalarda bulundu. Güven, Cem Yılmaz’ın kendisini özlediğini belirtmesi üzerine ‘Ben de herkesi çok özledim. Bir ayrılık durumu yok, buralardayım’ cevabını verdi.

“Olaylar netleşecek, ondan sonra herkes her şeyi görecek.”

Dava sonuçlanmadan setlere dönüp dönmeyeceği sorulan ünlü oyuncu, ‘Dava devam ediyor. Hem dava sürecinde konuşmak doğru değil, hem de kimsenin canını sıkmaya gerek yok. Olaylar netleşecek, ondan sonra herkes her şeyi görecek. Az kaldı, bitmek üzere’ cevabını verdi.

Ozan Güven’in şiddet olaylarının ardından İstanbul’u terk edip Ayvalık’a yerleştiği iddia edilmişti.

İstanbul’u terk ettiği iddialarına da cevap veren Güven, ‘Ben buralardayım, bir yere gitmedim. Ayvalık’a yerleştiğim söylendi. Ben de sizlere soracaktım neredeymiş tarlam diye’ ifadelerini kullandı.

Cem Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Ozan Güven ile ilgili konuşmuştu.

Yeni filmini galasında Ozan Güven’den bahseden Cem Yılmaz, ‘Ozan ortaya bir prensip koydu. Başına gelen tatsız hadise neticelensin ve mahkeme kararı çıksın diye bekliyor. Oyuncu arkadaşı olarak onunla oynamayı özledim’ ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x